Biznes i gospodarka

Czy możemy założyć lokatę bez wychodzenia z domu?

Jesteśmy przyzwyczajeni do wygody – przelewy robimy online, zakupy też, w ten sposób opłacamy rachunki itd. Nic dziwnego, że z usług banku też najchętniej korzystamy online. Lokatę możemy na szczęście założyć przez Internet, nie fatygując się do banku.

Jeśli w danym banku mamy rachunek osobisty oraz korzystamy z bankowości internetowej, założenie lokaty przez Internet nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Wystarczy zalogować się do systemu i założyć wybraną lokatę bezpośrednio przez system transakcyjny. Trzeba tylko wejść w odpowiednią zakładkę. Oczywiście jest to możliwe w naszym banku – w innych nie zawsze jest to takie proste.

Są jednak banki, które w swojej ofercie zawarły takie rozwiązanie. Można w nich założyć wybraną lokatę przez Internet, mimo że jesteśmy klientami innego banku i to w nim mamy rachunek oszczędnościowy. Nie trzeba udawać się do placówki, wszystko odbywa się online. Można skonsultować się telefonicznie lub poprzez specjalną platformę komunikacyjną – zależnie od banku. Procedura podobna jest to wykonania przelewu na rachunek innego banku.

Na stronie internetowej należy wypełnić odpowiedni wniosek – o otwarcie czy założenie wybranej przez nas lokaty. Wymagane jest wpisanie m.in. naszych danych osobowych (imienia i nazwiska) oraz adresu. Następnie system wygeneruje indywidualny numer rachunku technicznego – to na niego musimy teraz przelać określoną przez nas kwotę.

Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na tym rachunku, lokata zostanie automatycznie założona, a my otrzymamy właściwą informację i potwierdzenie w formie e-maila. Będą w nim ponadto dane potrzebne do zalogowania się do systemu

READ  Rossmann zmuszony zapłacić rekordowy podatek w Polsce!