Biznes i gospodarka

Dlaczego warto mieć konto w banku?

Dawniej gotówkę przechowywano w puszce po kawie albo szafce, a płatności kartą wydawały się odległą przyszłością. Dzisiaj zarówno konto w banku, jak i regulowanie rachunku kartą jest standardem.

Konto bankowe – luksus dla bogatych?
Przede wszystkim wielu z nas sądzi, że utrzymanie i obsługa konta w banku zbyt wiele kosztuje. Na taki luksusu niewielu może sobie pozwolić. Sądzą, że szybciej i więcej zaoszczędzą, przechowują pieniądze tradycyjnie, czyli w domu. Przekonamy Was, że to błędne rozumowanie.

Szeroka oferta kont bankowych
W większości banków przelewy są bezpłatne, można też znaleźć takie konto, za którego obsługę, czyli prowadzenie rachunku, bank nie pobiera żadnych opłat. Co więcej, można też ustawić sobie limit albo poprosić o wersję z debetem, co znacznie ułatwi kontrolowanie comiesięcznych wydatków.

Korzyści z posiadania konta
Konieczność ponoszenia kosztów to jeden z mitów krążących na temat kont w banku. Warto wiedzieć, że mają one też wiele zalet – poznaj najważniejsze korzyści. Przede wszystkim, mając konto, można opłacić wybrane rachunki bez wychodzenia z domu i bez kolejek – szybko i wygodnie. Dla jeszcze większej wygodny można też ustawić zlecenia stałe, co przydaje się np. w przypadku czynszu czy rat kredytu – będą się wykonywały automatycznie.

Jeśli opłacasz rachunki przez Internet, w większości banków ta usługa jest bezpłatna – podobnie jak prowadzenie rachunku. Niektóre banki wymagają co prawda używania karty czy ustalają minimalną kwotę, która musi co miesiąc wpływać na dany rachunek, w zamian jednak zwalniając nas z opłat.

Ewela, f:_Alicja_/Pixabay

READ  Co to znaczy „kapitalizacja odsetek”?