Biznes i gospodarka

Smart zakupy – sposoby na oszczędzanie

Poznaj sposoby, dzięki którym zaoszczędzić czas i pieniądze. Możliwości jest wiele – to m.in. programy lojalnościowe, kody rabatowe, zakupowe aplikacje mobilne, programy cashback czy e-gazetki.
Jak szukać promocji?
Planujesz zakupy spożywcze? Rób listę! Szukasz nowego telefonu albo tabletu? Skorzystaj z porównywarki cenowej, aby znaleźć najlepszą ofertę. Teraz służą do tego wygodne mobilne aplikacje. Wiele z nich oferuje różne możliwości – sporządzisz listę zakupów, przejrzysz najnowszy newsletter i aktualne akcje marketingowe, znajdziesz kody rabatowe, przystąpisz do programu cashback. Dzięki rosnącej świadomości konsumenckiej i zmianom naszych nawyków żywieniowych smart shopping rozwija się coraz dynamiczniej.

E-gazetki
Z poziomu telefonu można przeglądać e-gazetki różnych sieci sklepów. Zdecydowanie ułatwia to planowanie zakupów i znalezienie interesujących nas produktów w dobrej cenie. Wystarczy pobrać jedną z aplikacji zakupowych na telefon. W ten sposób oszczędzić czas i pieniądze, a także wyrabiasz korzystne nawyki zakupowe. W apce można przeglądać aktualne e-gazetki, a także znaleźć promocje i kody rabatowe.

Kody rabatowe
Kody rabatowe na pierwsze lub kolejne zakupy, a także usługi są coraz popularniejsze. Można je znaleźć również w aplikacjach mobilnych. Kod składa się najczęściej z szeregu liter i cyfr, który trzeba wpisać w odpowiednie pole w koszyku – wartość zakupów automatycznie się zmniejszy. System przeliczy kwotę i naliczy rabat.

Porównywarki cen
Standardem jest już korzystanie z porównywarek cenowych – można dzięki nim znaleźć konkretny, interesujący nas produkt w najlepszej cenie. Wiele narzędzi wyświetla także informacje o kosztach dostawy. Poza tym warto korzystać z programów lojalnościowych, śledzić fanpage w mediach społecznościowych, zapisać się do newslettera – czasami również w ten sposób można trafić na dodatkowe promocje.

Lena.k, f: qimono / pixabay

READ  Bitcoin - wirtualna waluta. Co warto wiedzieć?