walizki do przeprowadzki
Firma

Transport mebli w praktyce

Transport mebli może odbywać się w sposób bezpieczny i komfortowy, jednak należy odpowiednio przygotować się do przeprowadzki i zaplanować cały proces. Przede wszystkim trzeba zadbać o właściwe zabezpieczenie przewożonych mebli, aby nie uszkodziły się podczas transportu. Równie ważny jest wybór doświadczonej firmy transportowej, która zadba o bezpieczeństwo przewożonych towarów.

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Meble, szczególnie o dużych gabarytach, wymagają odpowiednich zabezpieczeń, aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w akcesoria ochronne, takie jak folia bąbelkowa, folia stretch, kartony, tektury czy pudełka. Warto zwrócić uwagę na krawędzie, które są najbardziej narażone na zniszczenie. Przed zabezpieczaniem mebli najlepiej rozmontować drzwi czy półki lub okleić taśmą klejącą, aby nie otworzyły się podczas transportu. Mniejsze elementy, takie jak klamki, gałki czy śruby, warto włożyć do oddzielnego pudełka. Chyba największy problem stwarzają meble wielkogabarytowe, takie jak narożniki czy łóżka. Aby ułatwić ich załadunek i rozładunek, warto w miarę możliwości rozdzielić poszczególne części. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Meble, które składają się ze szklanych elementów są szczególnie narażone na zniszczenie, dlatego warto zabezpieczyć krawędzie styropianem lub kawałkami tektury, a szkło okleić przezroczystą folią stretch – niestety czarna może pozostawić nieestetyczne ślady.

Krajowy i międzynarodowy transport mebli

Transport mebli (np tu: https://maripol.pl/transport-mebli/)najlepiej powierzyć specjalistom, dysponującym odpowiednią flotą samochodową, w zależności od przewożonych ładunków. Profesjonalna firma transportowa zapewnia skuteczne zabezpieczenia w samochodzie, które minimalizują ryzyko uszkodzenia przewożonych mebli. Przygotowując meble do transportu, warto podpisać pudła i określić ich zawartość. W przypadku pakunku ze szklanymi elementami można nakleić specjalną naklejkę np. „Uwaga szkło”. Wówczas przewoźnik będzie w stanie odpowiednio ułożyć pudło w samochodzie i zachować szczególną ostrożność.

W busie lub innym środku transportu powinny znajdować się pasy mocujące czy maty antypoślizgowe, które uniemożliwią przemieszczanie się ładunku w aucie. Szczególnie wymagającym zleceniem jest międzynarodowy transport mebli, który wymaga odpowiedniej organizacji, zarówno od zleceniodawcy, jak i firmy przewozowej. Profesjonalne firmy transportowe oferują nie tylko sam przewóz, ale również załadunek, rozładunek czy wniesienie. Transport mebli odbywa się przede wszystkim do krajów europejskich – Francji, Holandii, Belgii, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii (Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii Północnej), Irlandii oraz na Litwę.

READ  Kurs Tableau – warsztaty dla początkujących użytkowników

Ew, f: Arcaion / pixabay